דילוג לתוכן הראשי

ונציה- ביקור בביאנלה 2015, All The World’s Futures

הביאנלה עצומה ומתפרסת על שני מוקדים רשמיים הג'רדיני והארסנלה, ועוד עשרות תערוכות קטנות מפוזרות ברחבי העיר. אי אפשר להראות את הכל וגם לא הכל הרשים אותי באותה המידה. השנה היו גם המון עבודת וידאו שאי אפשר לתעד אותן בצילום סטילס. (יותר מדי לדעתי.)
אז להלן הדברים שאהבתי במיוחד בלי יותר מדי הסברים...

הביתן הראשון כשנכנסים לג'רדיני- הביתן של הולנד

 

מיצב המפתחות של יפן- מרשים מאוד
מאות מפתחות תלויים על חוטים אדומים שיוצרים חופה מעל ראשי המבקרים. הזכיר לי את החדר עם המפתחות מהארי פוטר.
מיצב המפתחות של יפן. ג'רדיני
עציץ משייט לו  בחלל של הביתן הצרפתי


ומה שהיה ממש מפתיע יותר מהעצים ששטו, הן הטריבונות דמויות הבטון הקשה שעליהם היו שרועים מבקרים רבים ולמרבה ההפתעה היו רכות וקפיציות ולא מבטון בכלל.רישום שהרשים אותי במיוחד (כי אני ממש אוהבת רישום)


וציור שהרשים אותי במיוחד - הגודל אגב  בתמונה הבאהקופסאות של אוצרות
עבודת רישום עדינה על גבי מפות 
עבודת ציור ורשיום על גבי מפת גבולות של מקומות שונים בעולם
בביתן של איטליה- אמנים איטלקים שונים


אחת העבודות האהובות עלי

העבודות הבאות הן  של JAUME PLENSA . השתיים הראשונות מוצגות בכנסיית סנט ג'ורגו מג'ורה והבאות אחריהן בגלריה קרובה. העבודות הבאות נמצאות בחלל צר וארוך שמעצים את חווית הצפיה בהן. נכנסים לחלל חשוך ופתאום נגלה הפסל המרהיב הראשון, גדול ולבן ומלא הוד ושלווה. בטור ארוך עומדים אחריו פסלים נוספים דומים.


תמונה של חברותי למסע


וגם קצת כביסה איטלקית
וכמובןכיכר סן מרקו
ירח מלא מעל ונציה

זהו... מכאן המשכנו לדולומיטים אבל זה סיפור לגמרי אחר


לקריאה על הביאנלה באתר של ערב רב
לאתר הביאנלה

לקוראי היקרים
 אם הגעתם עד כאן ואם אתם מבקרים כאן מדי פעם, תגובות, שיתופיפ לייקים וכל השאר, מתקבלים כאן בברכה ובתודה.

אילת

תגובות

הוסף רשומת תגובה

אשמח לשמוע את דעתך

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

טיפ טולנד Tip Toland

בפוסט זה אתן בעיקר לתמונות לדבר אבל בכל זאת... אי אפשר בלי כמה מילות פתיחה. לאורך הסימפוזיון צלמתי שלבים שונים בעבודתה המדהימה של טיפ טולנד Tip Toland  שאותם אראה כאן. טיפ היא אישה מרשימה שנראה שהיא לא מפסלת אלא ממש רוקדת עם הפסל שלה. הבעות עולות ומתחלפות בקלות מתחת לידיה המיומנות כשרגע אחד הדימוי הוא של אדם צעיר ופתאום זקן, פעם מחייך ופעם רציני. במצגת השיקופיות ניתן היה להתרשם מהרפרטואר המפואר של דמויות שטיפ פיסלה לאורך הקריירה הארוכה שלה וכן משיטות העבודה בהתמודדות עם קונסטרוקציות מתוחכמות שתומכות בפסלי ענק. בסרט שצולם בבית בנימיני ניתן לראות את תהליך העבודה על מודל קטן של הפסל שעליו עבדה בתל חי וכן את תכנון הקונסטרוקציה. עיצוב הראש והבסיס כשבפנים קונסטרוקציה מצינורות אי אפשר שלא להתרשם מהחיוניות האדם הצעיר והמעוצב הופך למבוגר ומלא יותר הוספת האוזן  

תערוכת אורח בגלריה 8 ביפו

הגלריה '8 ביפו' ממוקמת ברח' רבי פנחס שבמרכז שוק הפשפשים המקסים של יפו. זוהי גלריה/קאופרטיב של קרמיקאים מהמובילים בתחומם . בשיא החורף עם הבטחות לסופות וגשמים, הגיע יום שישי ואיתו שמש נעימה, השוק התמלא בריחות של יום שישי ובהמולה אופיינית, בתי הקפה והמסעדות מיהרו להוציא שולחנות החוצה ולקבל את הסופ"ש. באווירה קסומה וחגיגית זו פתחתי את תערוכת היחיד הראשונה שלי.  בתערוכה אני מציגה שתי סדרות מרכזיות : בחלק הראשון של גוף העבודות אני יוצרת פאזל של זיכרונות המתבססים על צילומי משפחה אותם אני מציירת ומדפיסה על כלים ואובייקטים אחרים שאני יוצרת.  דרך העבודה אני בוחנת מושגים כמו זיכרון ונוסטלגיה, הדימויים שמרכיבים אותם וכיצד ואיזה תמונה היסטורית/ משפחתית/לאומית  הם יוצרים.  דרך הדימויים שאני מבודדת מתוך האלבום המשפחתי אני למעשה בוחרת איזה נרטיב לספר ולחשוף.  בחלק השני של גוף העבודות אני משתמשת בדימויים שלקוחים מרישומים קלאסיים, דרכם אני בוחנת שאלות של מושגי יופי ורגש. ההתבוננות  ביצירות המופת של אמנים כגון לאונרדו ואחרים והעברתם למדיום הקרמי שהעבודה עליו היא יותר אי